Witajcie w drugiej i ostatniej części serii o brush penach. Tym razem porównam je dla Was i po kolei pokaże jak się nimi pisze. Zapraszam na porównanie brush penów.

Wygnanie końcówki

Wyginanie się końcówki to coś bardzo ważnego, od tego zależy nasz styl pisania danym brush penem. W tym podpunkcie można zobaczyć jak różni się wygięcie Ecoline Brush pen, Edding`a i Kuretake Real Brush. Widać wyraźnie że Ecoline i Edding mają bardzo podobną końcówkę – różniącą się grubością. Zdjęcie Real Brush natomiast doskonale pokazuje jego pędzelkową końcówkę, widać że przy przyciśnięciu końcówka rozwarstwia się na pojedyncze włosia. Pędzelek Real Brush ugina się „do końca”, natomiast pozostałe dwa gąbeczkowe – nie.

Kuretake Art & Graphic Twin VS. Tombow ABT dual brush pen

Postanowiłam porównać te dwa brush peny ponieważ z wyglądu, długości pędzelka i opinii w internecie – powinny być do siebie bardzo podobne. A jednak są spore różnice. Głównie dlatego że A&G posiada końcówkę z tworzywa gumo podobnego, natomiast ABT – z gąbeczki. Przez te różnice możemy dostrzec na zdjęciach że końcówka Kuretake wygina się do samego końca (tak jak Real Brush) jednak przy tym wygina się i wije. Tombow natomiast zachowuje się podobnie do Eddinga i nie wygina się do końca. Oczywiście jeśli bardzo się postaramy to się wyginie, jednak nigdy nie zacznie się wić, ze względu na rodzaj tworzywa zastosowany w produkcji końcówki. Są ludzie którzy kochają A&G i tacy co nienawidzą, to samo tyczy się ABT. Ten pierwszy ma jedną bardzo fajną zaletę, pędzelek z „gumy” nie rozdwaja się, przez co zawsze jesteśmy w stanie namalować cieniutką kreseczkę. Drugi natomiast bardzo łatwo się prowadzi – niestety rozwarstwia.

Tombow Fudenosuke Hard VS. Pentel touch

Porównanie brush penów nie mogło się obyć bez porównania tych gigantów 😀 To dwa moje ulubione brush peny i mimo że wyglądają i piszą bardzo podobnie, to jednak różnią się znacznie. Tombow ma zdecydowanie twardszą końcówkę, przez co pędzelek odkształca się – jednak ma to pozytywny wpływ na nasze pisanie. Pędzelek po prostu dostosowuje się do naszego pisania. Można zrobić nim naprawdę bardzo cieniutką kreseczkę (kropka nr. 1 Tombow, nr.2 Pentel) jednak trzeba to robić spokojnie, ponieważ gdy ręka nam zadrży – wszystko będzie widać. Pisanie Pentelem jest z goła łatwiejsze, co prawda robi on grubsze kreski, jednak nasze drążce ręce mu nie przeszkadzają. Pentelem pisze się troszkę „gładziej”, pędzelek z lekka ślizga się po papierze, nie potrzeba zbyt dużego nacisku i precyzji aby zrobić ładny napis. Kocham oba te brush peny <3

Porównanie brush penów

Punkt końcowy ale najbardziej ukazujący różnice między każdym z brush penów.  Najpierw każdym napisałam jedno słowo, starałam się pisać w ten sam sposób, jednak dynamika każdego brush pena jest inna i trzeba się nimi inaczej posługiwać – stąd te różnice. Następnie postanowiłam pokazać jakie są różnice grubości kresek które można narysować każdym z nich. Jak widzicie najgorzej mi idzie z A&G.

Zapraszam również do pierwszej części cyklu w której opisałam każdy brush pen z osobna: Recenzja brush penów.

Bardzo bym chciała abyście wyrazili swoje opinie o brush penach w komentarzach – będzie to świetne uzupełnienie artykułu 🙂